Hjem / Aktuelt / Ratingen for juni er endelig offisiell
Listen som vi publiserte for 9 dager siden har nå blitt publisert av ELO-komiteen og er endelig offisiell. Finn ditt nye tall her og se de norske topplistene!

Ratingen for juni er endelig offisiell

Listen som vi publiserte for 9 dager siden har nå blitt publisert av ELO-komiteen og er endelig offisiell. Finn ditt nye tall her og se de norske topplistene!

Til topplistene: [Norgestoppen] [Kvinnetoppen] [Junior] [Junior jenter] [Kadett] [Kadett jenter] [Lilleputt] [Lilleputt jenter] [Seniortoppen] [Aktivitetstoppen]

Norgestoppen

Det er alltid juni-lista det knytter seg størst spenning til. Hvorfor? Fordi hele det neste sjakkåret avgjøres av denne lista! Din klasse i NGP-serien avgjøres av ratinglisten for juni.

I Norgestoppen er det spesielt én ting å merke seg. GM Aryan Tari er nå kun 5 poeng bak GM Simen Agdestein i kampen om den siste pallplassen i Norgestoppen! Se alle topplistene her: Topplistene

Søk i listene

NGP-klassene er ikke publisert med listene, men gjøres med følgende utsikter:

Mesterklasse: 2000 eller mer
Klasse 1: 1750-1999 i rating
Klasse 2: 1500-1749
Klasse 3: 1250-1499
Klasse 4: 1000-1249
Klasse 5: Under 1000

Søk i de nye listene her:
Se oversikt for din klubb her

 

Topplistene

Hurtignavigering: [Norgestoppen] [Kvinnetoppen] [Junior] [Junior jenter] [Kadett] [Kadett jenter] [Lilleputt] [Lilleputt jenter] [Seniortoppen] [Aktivitetstoppen]

Norgestoppen

Tittel Navn Klubb Elo Endring FIDE Hurtig Lyn
1 GM Carlsen Magnus Stavanger 2852 5 2855 2878 2915
2 GM Hammer Jon Ludvig OSS 2655 -48 2668 2607 2608
3 GM Agdestein Simen OSS 2578 0 2603 2591 2500
4 GM Tari Aryan Vålerenga 2573 24 2564 2519 2562
5 GM Urkedal Frode Olav Olsen 1911 2545 4 2556 2542 2477
6 GM Lie Kjetil A. Vålerenga 2516 0 2530 2523 2430
7 GM Johannessen Leif E OSS 2462 0 2490 2469 2518
8 IM Østmoe Geir Sune Tallaksen Asker 2456 0 2466 2460
9 GM Hansen Torbjørn R. 1911 2455 -6 2462 2470 2389
10 IM Salomon Johan Nordstrand 2451 -1 2441 2282 2279
11 IM Getz Nicolai OSS 2449 61 2447 2336
12 GM Gausel Einar J OSS 2436 0 2480 2542 2536
13 IM Elsness Frode 1911 2411 0 2435 2449
14 GM Østenstad Berge Asker 2408 0 2453 2430
15 IM Holm Kristian Stuvik Vålerenga 2403 3 2420 2399 2374
16 IM Lie Espen Asker 2402 0 2429 2457
17 GM Djurhuus Rune Nordstrand 2395 0 2419 2430
18 FM Nilsen Joachim B. 1911 2390 0 2403 2293 2316
19 IM Christiansen Johan-Sebastian Vålerenga 2387 -18 2399 2314 2432
20 IM Bae Torstein 1911 2382 0 2422 2419
21 IM Devereaux Maxim L Black Knights 2379 0 2365 2319 2293
22 GM Tisdall Jonathan Asker 2371 0 2408
23 GM Øgaard Leif OSS 2370 0 2405
24 IM Stokke Kjetil Bergens 2365 +12 2362 2447 2375
25 IM Sahl Bjarke Asker 2356 0 2365 2307

Se hele norgestoppen på våre ratingsider her

Kvinnetoppen

Tittel Navn Klubb Elo Endring FIDE Hurtig Lyn
1 WIM Sahl Sheila Barth Black Knights 2183 +15 2202 2186 2123
2 WIM Tjølsen Katrine Bergens 2180 0 2201
3 WGM Koskela Niina SOSS 2169 0 2202 2221
4 WIM Hagesæther Ellen Akademisk 2162 +14 2144
5 WIM Bjerke Silje 1911 2157 5 2161
6 WGM Dolzhikova Olga OSS 2138 -18 2167 2190 2159
7 Machlik Edit Tromsø 2077 +19 2090 1836 1924
8 Machlik Monika Tromsø 2018 -8 2045 1884 1962
9 Haug Marianne Wold 1911 2015 0 2037 2021
10 Reppen Ellisiv OSS 2008 0 2010
11 Khachatourian Yerazik OSS 1952 -6 1975 1891
12 Moradi Kimia Sotra 1949 +9 1973 1900 1885
13 Kyrkjebø Hanna B Stavanger 1947 -16 1980 1711 1634
14 Jørgensen Line Jin Stavanger 1938 0 1955
15 WFM Grønnestad Anita Bergens 1928 +19 1968 1905 1961
16 WFM Rødsmoen Maud OSS 1900 0 1914 1761
17 WFM Johnsen Sylvia OSS 1893 -29 1966
18 Sajjadi Kimiya OSS 1850 +3 1887 1616 1523
19 Forså Elise Tromsø 1850 0 1862 1811 1817
20 Greibrokk Ingrid Alta 1812 +21 1933 1742 1746
21 Kyrkjebø Marte B Stavanger 1783 +35 1842 1772 1676
22 Tangelder Yonne OSS 1781 -46 1847 1733 1701
23 Hansen Erle Andrea Marki OSS 1777 0 1829
24 Næss Sara Vålerenga 1704 -2 1733 1552 1448
25 Svendsen Aina Marie Stavanger 1694 0 1796

Se hele kvinnetoppen på våre ratingsider her

Juniortoppen

Tittel Navn Klubb Elo Endring FIDE Hurtig Lyn
1 GM Tari Aryan Vålerenga 2573 24 2564 2519 2562
2 IM Salomon Johan Nordstrand 2451 -1 2441 2282 2279
3 IM Holm Kristian Stuvik Vålerenga 2403 3 2420 2399 2374
4 IM Christiansen Johan-Sebastian Vålerenga 2387 -18 2399 2314 2432
5 FM Hauge Lars Oskar OSS 2353 +6 2383 2361 2367
6 FM Mihajlov Sebastian OSS 2344 +4 2348 2385 2382
7 FM Haug Johannes Nordstrand 2273 +37 2307 2125 2288
8 FM Merkesvik Sondre Bergens 2247 0 2300 2008 2050
9 CM Flermoen Peter Trondheim 2216 0 2247 2250
10 FM Haldorsen Benjamin Bergens 2210 +10 2260 2102 2164
11 FM Risting Eivind Olav 1911 2188 +67 2335 2022 2111
12 Ranaldi Lucas 1911 2175 +4 2214 1929 1865
13 Dahl Trygve Hell 2147 +23 2211 2111 2197
14 Djurhuus Eivind X Nordstrand 2119 0 2127 2003 2127
15 Kaasen Tor Fredrik Tromsø 2116 +9 2151 1717 1984
16 Kjøita Henning Jakhelln 1911 2108 0 2083 2013
17 Lien Kjell Håkon Hønefoss 2101 -13 2154 1992 1918
18 Machlik Edit Tromsø 2077 +19 2090 1836 1924
19 Hølleland Sigve Sotra 2070 0 2081 1803 1928
20 Løbersli Henrik Øie Kristiansund 2069 0 2087 1856 1889
21 Nilsen Martin OSS 2047 0 2080 2013 2062
22 Tryggestad Andreas G Nordstrand 2046 -29 2104 2127 2181
23 Machlik Endre Tromsø 2034 +31 2091 1762 1775
24 Nordquelle Daniel Nordstrand 2032 +48 2136 1909 1915
25 Kjøita Torgeir Jakhelln 1911 2032 0 2001

Se hele juniortoppen på våre ratingsider her

Juniortoppen jenter

Tittel Navn Klubb Født Elo Endring FIDE Hurtig Lyn
1 Machlik Edit Tromsø 1997 2077 +19 2090 1836 1924
2 Machlik Monika Tromsø 1997 2018 -8 2045 1884 1962
3 Moradi Kimia Sotra 1996 1949 +9 1973 1900 1885
4 Kyrkjebø Hanna B Stavanger 1998 1947 -16 1980 1711 1634
5 WFM Rødsmoen Maud OSS 1997 1900 0 1914 1761
6 Sajjadi Kimiya OSS 1998 1850 +3 1887 1616 1523
7 Greibrokk Ingrid Alta 2000 1812 +21 1933 1742 1746
8 Kyrkjebø Marte B Stavanger 1998 1783 +35 1842 1772 1676
9 Hansen Erle Andrea Marki OSS 1996 1777 0 1829
10 Næss Sara Vålerenga 2000 1704 -2 1733 1552 1448
11 Haukenes Alise Hamar 1996 1654 0 1669
12 Kvendseth Thyra Nordstrand 2003 1600 -28 1735 1552 1494
13 Suntharalingam Jarani OSS 1997 1564 0 1658 1661 1612
14 Jacobsen Elise Sjøttem Tromsø 2000 1536 +25 1611 1617 1641
15 Grønn Embla Ekeland OSS 2003 1484 +134 1504 1513 1386

Se hele jentejuniortoppen på vår side her

Kadettoppen

Tittel Navn Klubb Elo Endring FIDE FIDE Hurtig FIDE Lyn
1 FM Haug Johannes Nordstrand 2273 +37 2307 2125 2288
2 FM Merkesvik Sondre Bergens 2247 0 2300 2008 2050
3 FM Risting Eivind Olav 1911 2188 +67 2335 2022 2111
4 Ranaldi Lucas 1911 2175 +4 2214 1929 1865
5 Dahl Trygve Hell 2147 +23 2211 2111 2197
6 Djurhuus Eivind X Nordstrand 2119 0 2127 2003 2127
7 Kaasen Tor Fredrik Tromsø 2116 +9 2151 1717 1984
8 Tryggestad Andreas G Nordstrand 2046 -29 2104 2127 2181
9 Machlik Endre Tromsø 2034 +31 2091 1762 1775
10 Nordquelle Daniel Nordstrand 2032 +48 2136 1909 1915
11 Nielsen Andre Alta 1965 +33 2047 1810 1975
12 Østby Martin Bergsjø OSS 1901 0 1968 1753 1889
13 Kizatbay Abyl Stavanger 1893 -22 1955 1895 1978
14 Fossan Aleksander Stavanger 1886 +76 1851 1713 1725
15 Berntsen-Øybø August 1911 1877 +17 1946 1581 1675

Se hele kadettoppen på våre ratingsider her

Kadettoppen jenter

Navn Klubb Elo Endring FIDE Hurtig Lyn
1 Greibrokk Ingrid Alta 1812 +21 1933 1742 1746
2 Næss Sara Vålerenga 1704 -2 1733 1552 1448
3 Kvendseth Thyra Nordstrand 1600 -28 1735 1552 1494
4 Jacobsen Elise Sjøttem Tromsø 1536 +25 1611 1617 1641
5 Grønn Embla Ekeland OSS 1484 +134 1504 1513 1386
6 Næss Maria Vålerenga 1482 0 1574 1412
7 Merkesvik Amalie Isabel Bergens 1466 -26 1584 1569 1473
8 Garcia Megan Alyssa Vålerenga 1459 -6 1548
9 Skaslien Ingrid Vålerenga 1457 +83 1631 1384 1415
10 Greibrokk Maria Alta 1447 +85 1596 1519 1634

Se hele jentetoppen for kadett på våre ratingsider her

Lilleputt

Navn Klubb Elo Endring FIDE Hurtig Lyn
1 Nilsen Tobias Lang Moss 1867 +72 2019 1767 1782
2 Sjøberg Isak Nordstrand 1804 +85 1864 1916 1831
3 Robertsen Bjørn Moss 1734 7 1809 1491 1859
4 Ingebretsen Jens E Holmestrand 1698 +13 1862 1668 1535
5 Mansoor Afras Søråshøgda 1614 -30 1671 1656 1625
6 Kvendseth Thyra Nordstrand 1600 -28 1735 1552 1494
7 Dahl Max 1911 1530 +85 1680 1460 1510
8 Shehzad Shazil Sandnes 1510 -21 1743 1479 1574
9 Bø Bjørn Magnus Larvik 1504 +151 1630 1445
10 Grønn Embla Ekeland OSS 1484 +134 1504 1513 1386
11 Vitenberg Noam Aviv 1911 1472 +288 1408 1444 1441
12 Skaslien Ingrid Vålerenga 1457 +83 1631 1384 1415
13 Melaa Sondre Lillestøl OSS 1447 +251 1681
14 Olsen William Sandberg Moss 1445 -60 1744 1553 1574
15 Velle Vetle Søråshøgda 1436 0 1574 1584 1464

Se hele lilleputtlista på våre ratingsider her

Lilleputt jenter

Navn Klubb Elo Endring FIDE Hurtig Lyn
1 Kvendseth Thyra Nordstrand 1600 -26 1735 1552 1494
2 Grønn Embla Ekeland OSS 1484 +134 1504 1513 1386
3 Skaslien Ingrid Vålerenga 1457 +83 1631 1384 1415
4 Langvik Ulrikke Hell 1340 -7 1594 1383
5 Tryggestad Linnea Garberg Nordstrand 1294 +5 1498 1516 1601
6 Løfaldli Sofie Sandnes 1194 -49 1381 1254 1293
7 Skigelstrand Live Jørgensen Stavanger 1152 -32 1541 1527
8 Shehzad Alisha Sandnes 1130 -36 1456 1439 1410
9 Marthinussen Emma Viktoria L Konnerud 1120 ny
10 Amarapala Sheroni Strømmen 1113 +52 1330 1191 1292

Se hele lilleputtlista for jenter her

Seniortoppen

Tittel Navn Klubb Elo Endring FIDE Hurtig Lyn
1 GM Øgaard Leif OSS 2370 0 2405
2 IM Sahl Bjarke Asker 2356 0 2365 2307
3 Orseth Dag Masfjorden 2245 0 2268 2287
4 FM Harestad Thor Geir Randaberg 2178 0 2192
5 FM Diesen Bruce Asker 2148 0 2177
6 Johnsen Gunnar Tromsø 2134 0 2178
7 Gundersen Helge Masfjorden 2131 0 2144 2149
8 FM Kristiansen Erling OSS 2112 0 2147
9 Steedman James Randaberg 2109 0 2132
10 FM Ulrichsen Jarl H Trondheim 2109 +11 2187 2174
11 FM Wieweg Johnny 1911 2107 0 2128 2152 2097
12 FM Hoen Ragnar Harald OSS 2100 0 2216
13 Kjølberg Lars 1911 2098 +10 2140
14 FM Moen Ole Christian OSS 2073 -2 2139 2216 2185
15 Dahl Ivar M Bærum 2068 0 2150
16 Ofstad Per OSS 2052 0 2139 2131
17 Hjertenes Øystein Florø 2038 0 2060
18 Johansen Paul Moss 2033 -64 2077 2076 2088
19 Melkeråen Terje Randaberg 1996 0 2011 2018
20 Semakoff Aleks OSS 1995 +7 2084
21 Sollid Stein OSS 1993 -14 2014
22 Fossum Widar OSS 1985 0 1958 1960
23 Johnsen Øystein Tønsberg 1976 -21 1985 1953
24 Guddahl Viggo OSS 1974 0 2072
25 Danielsen Arne Vålerenga 1972 0 2106

Se hele seniortoppen på våre ratingsider her

Aktivitetstoppen

Tittel Navn Klubb Født Antall partier
1 Bue Gunnar Tønsberg 1943 3040
2 GM Gausel Einar J OSS 1963 2371
3 GM Djurhuus Rune Nordstrand 1970 2304
4 Edvardsen Ragnar Drammens 1956 2023
5 FM Aulin-Jansson Jøran Asker 1961 1980
6 Andersen Harry Fredriksstad 1958 1897
7 Ristesund Odd Kampen 1945 1877
8 Kverndal Leif Stjernen 1935 1869
9 IM Haugli Petter Moss 1958 1778
10 Lunde Sigmund Sarpsborg 1962 1774
11 Røyset Pål Tromsø 1974 1763
12 Bjørgvik Jan Arne Direkte 1947 1738
13 Omtvedt Per Stjernen 1952 1726
14 GM Johannessen Leif E OSS 1980 1707
15 Spillum Jahn Moss 1945 1696
16 Svenske Jan Strømmen 1943 1651
17 GM Østenstad Berge Asker 1964 1622
18 Taksrud Vidar Tempo 1943 1620
19 Mella Aage Strømmen 1933 1576
20 Fjellengen Bård Sarpsborg 1966 1564
21 GM Øgaard Leif OSS 1952 1550
22 IM Gullaksen Eirik Bergens 1966 1540
23 GM Hansen Torbjørn R. 1911 1979 1531
24 GM Hammer Jon Ludvig OSS 1990 1529
25 Romsdal Trond Tromsø 1964 1496

Se hele aktivitetstoppen på våre ratingsider her

Klubboversikten

Klik på din klubb for å få komplett ratingoversikt over din klubb:

Alle klubber med statistikk, 1911, Aalesunds, Akademisk, Alta, Arendal, Asker, Aure, Aurskog-Høland, Bergens, Black Knights, Bodø, Brønnøysund, Bærum, Caissa, Direkte, Drammens, Egersund, Eidsvoll, Elefantene, Elverum, Fana, Florø, Folgefonn, Follo, Fredriksstad, Fribonden, Frosta, Førde, Gjøvik, Groruddalen, Guovdageainnu, Halden, Hamar, Hammerfest, Harstad, Hell, Holmestrand, Horten, Hønefoss, Indre Østfold, Kampen, Kirkegata, Kirkenes, Klyve, Komsa, Kongsberg, Kongsvinger, Konnerud, Kragerø, Kristiansand, Kristiansund, Larvik, Levanger, Lillehammer, Lillestrøm, Longyearbyen, Luster, Lørenskog, Masfjorden, Mo, Modum, Molde, Mosjøen, Moss, Namsos, Narvik, Nittedal, Nord-Odal, Nordstrand, NSSF, Nærøy, Oppdal, Orkdal, OSS, Otta, Porsgrunn, Randaberg, Rena, Rokaden, Røros, Samisk, Sandnes, Sarpsborg, Sevland, SK 96, SMPOAÅ, Sortland, SOSS, Sotra, Spydeberg, Stavanger, Steinkjer, Stjernen, Stjørdal, Stovner, Strand, Strømmen, Svartlamon, Søråshøgda, Sørum, Tempo, Tinn, Tromsø, Trondheim, Tønsberg, Ullr, Vadsø, Våler, Vålerenga, Vestvågøy, Volda Ørsta, Voss

 

Om Gressli

Ansvarlig for Sjakknytt.no. Typisk "habil klubbspiller".

Sjekk også

Kan gå mot store endringer i norsk sjakk

Sentralstyret i Norges Sjakkforbund har i dag lagt tre store forslag ut på høring.

Oslo blir Norges søkerby for sjakk-VM 2018 – Stavanger søker VM i lyn- og hurtigsjakk 2017

Rettighetshaver av sjakk-VM har stor tiltro til norske sjakk-initiativ. Dermed kan det bli to VM-er i Norge!

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert.